nasze media MGN 05/2024
dodane 11.12.2008 18:02

Mama jak śledczy

Umówiłam się z kolegą na spacer, a mama przeprowadziła dokładne śledztwo- co, kto, jak, skąd...Niby mnie puściła, ale czuję, że dalej byłyby problemy. Twierdzi, że mam dopiero 14 lat i na spacery za wcześnie. Co zrobić, by mnie nie traktowali jak dziecko? Gimnazjalistka

Rodzice będą Cię traktowali poważnie, jeśli Ty będziesz się zachowywała odpowiedzialnie, jeśli ich nie zawiedziesz, jeśli wyczują, że mogą Ci zaufać.
Fakt, że mama o wszystko Cię wypytywała dobrze o Twojej mamie świadczy. Bo co by to była za mama, gdyby było jej zupełnie obojetnie, z kim córka się spotyka, jak spędza czas.
Ja rozumiem, że to był zwyczajny spacer. Ale mama zna życie, wie, że różne bywają spacery nastolatków. Gdy zaczynają się sprawy uczuć, zauroczenia, to pojawiają się też nowe problemy. Nie każdy sobie z nimi radzi. A mama jak to mama chce Cię ochronić przed problemami.
Wydaje mi się, że przez szczerą rozmowę, spokój i prośby można by wiele załatwić. Mama będzie mieć wciąż wątpliwości, ale poproś, by przypomniała sobie, jakie ona miała problemy, gdy była w Twoim wieku, kiedy ona była na pierwszym spacerze, jak się jej znajomość skończyła itd. Możesz ją
zapewnić, że nie stracisz rozsądku ani poczucia humoru, że zawsze się jej poradzisz, jeśli czegoś nie będziesz wiedziała, jeśli pojawią się wątpliwości....Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..