nasze media Najnowszy numer MGN 01/2021
dodane 18.09.2008 14:49

Konflikt pokoleń i moda

Chcę się ubierać jak skate. Mam już bluzy z kapturem, ale mama nie zgadza się na spodnie. Twierdzi, że są mało dziewczęce. Jak zmienić jej zdanie? Nastolatka

Od prawieków istniał konflikt pokoleń w sprawie ubiorów. Moje rady:
1. Nie stawiaj żądań, bo nie masz do tego prawa. Wtedy od razu usłyszysz
"nie"
2. Spróbuj w miłej atmosferze pogadać z mamą o modzie, dowiedz się, co było modne w czasach jej młodości, jak babcia na to patrzyła. Zresztą, to świetny temat do omówienia z babcią.
3. Ten sam temat można poruszyć z tatem, a kiedyś w większej grupie dorosłych podczas rodzinnego spotkania. To może być dla Ciebie ciekawe. Bo zarówno rodzice, jak i ciocie, wujkowie, dziadkowie= wszyscy byli kiedyś młodzi i też mieli takie problemy.
4. Póki nie jesteś dorosła, rodzice decydują o wydatkach. A Ty możesz tylko prosić, tłumaczyć, rozmawiać, przekonywać. Np jeśli macie TVN, to obejrzyjcie wspólnie "You can dance"- tańcząca młodzież często jest bardzo nowoczesnie ubrana, a w ostatnich odcinkach pojawiają sie ich rodzice,
zawsze tacy wspierający swoje dzieci. Prowadzący chwalą za wizerunek. Często są tam te spodnie, na ktore i ja nie bardzo mogę patrzeć.
4. Może mama zgodzi się na bluzy, koszulki, a spodnie odpuść? Poza tym niczego nie załatwiaj tonem żądania, tylko prośbą, rozmową. Mama czuje się za Ciebie odpowiedzialna, mamie na Tobie bardzo, bardzo zależy, a te nieporozumienia należą do życia. Musicie nauczyć się szukać wyjścia w sposób pokojowy. Umiejętność rozmowy to bardzo ważna sprawa. Próbuj. Nigdy nie będę dziecka buntowała przeciwko rodzicom, o ile nie dzieje mu się krzywda.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione