nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 31.01.2008 11:45

Natrętna siostra

Moja 4 lata młodsza siostra we wszystkim mnie naśladuje, chce mieć wszystko jak ja. Zabiera moje ubrania, a rodzice się śmieją. Jak się pozbyc tego klona? 15 latka

Natrętnego klona się nie pozbędziesz, ale możesz nim rewelacyjnie manipulować. Bardzo dobrze znam dziewczynki z IV klasy. One tak bardzo chcą już być nastolatkami. Zamiast jej wciąż powtarzać, że jesteś starsza, wykorzystaj obecną sytuację, tłumacz i pokazuj, co ona może nosić, a w czym wyglądałaby śmiesznie.

Co jakiś czas rób porządki i przekazuj jej jakieś swoje rzeczy. Umów się z mamą, że razem pojedziecie na zakupy i Ty małej doradzisz, w czym będzie dobrze wyglądać, co jest modne i dla niej odpowiednie...

Jesteś jej wzorem. Więc ją ucz. Czasami razem coś oglądajcie, tłumacz, jakie jest Twoje zdanie i dlaczego akurat takie...Nawet oglądajac coś w tv mów swoje komentarze, co dobrze wygląda, a co źle.

Znam starsze siostry, które młodszej jakby ucięły dzieciństwo, bo wprowadzały ją w swoje nastolatkowe sprawy- w ploteczki, w zainteresowania, w muzykę, powieści dla nastolatek, filmy, zabierały ją do sklepów, pilnowały, by dobrze wyglądała. Przez Ciebie siostra się bardziej liczy wśród swoich koleżanek, bo ona może się czegoś dowiedzieć, coś naśladować. Siostra siostrze zawsze powie prawdę, że w czymś jest jej dobrze, a w czymś źle. No a gdy znikną różnice wzrostu i wagi, zaczyna się wielkie pożyczanie ubrań. To dopiero rewelacja.
Zmień nastawienie do siostry. Nie pogardzaj nią, nie pouczaj jej, tylko doradzaj, bądź dobrą przyjaciółką.
W życiu będzie wiele trudnych chwil. Nieraz zawiodą Was przyjaciółki. Zapewniam Cię, że na siostrę zawsze będziesz mogła liczyć- tylko niech teraz, gdy ona wchodzi w wiek nastolatki- może liczyć na Ciebie, że dojrzysz w niej wrażliwego i ciekawego swiata człowieka.

Gdy Ty będziesz miała 18, 19, to różnica będzie już prawie zatarta...wytrzymaj i wychowuj siostrę.Więcej listów:

zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..