nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 23.07.2007 21:40

Dotrzymać słowa

Mama pozwoliła mi iść z przyjaciółkami do centrum i do pubu, ale miałam wysłać sygnał. Niestety, zapomniałam, potem nie miałam zasięgu, mama dodzwoniła się do przyjaciółki, dostałam szlaban na wyjście i Internet. Pomocy! Skrzywdzona

Kiedy jest wina, to powinna być i kara. Była umowa, że puścisz sygnał, a Ty zapomniałaś. Mama jest konsekwentna. Pomyśl, jak bardzo muszą się martwić mamy nastolatek! Są za Was odpowiedzialne, każda matka powinna wiedzieć, gdzie jest jej dziecko. A w czasach komórek to takie proste. Do pełnoletności jeszcze trochę czasu, więc mama musi Ci jasno pokazać obowiązujące zasady. Jeśli nie będzie kary, to będziesz coraz bardziej zapominała o tym, co mamie obiecałaś. Musisz przyjąć jej reguły. Tydzień szybko minie. Chyba nie masz zbyt wielkiego szlabanu na internet, skoro do
mnie napisałaś i prosisz o szybką odpowiedź.
Oczywiście, możesz zmiękczyć serce mamy i przygotować jutro jakąś niespodziankę. To będzie takie okazanie skruchy. Sama wymyśl- co to może być. Może coś ugotujesz, upieczesz, może posprzątasz coś, czego mama nie lubi sprzątać, umyjesz okna, wysprzątasz łazienkę, nie wiem, Ty wiesz lepiej.
Im bardziej będziesz w czasie szlabanu pracować, tym szybciej minie Ci czas. Możesz też napisać śliczną kartkę- prośbę o złagodzenie kary. Do tego jakieś obietnice.
Jednak pamiętaj, że jeśli kolejny raz zapomnisz o umowie, to kara może być większa. Poza tym mama nigdy nie będzie Ci ufać. A będziesz chciała coraz więcej swobody w miarę kolejnych lat.Więcej listów:

zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione