nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022
dodane 28.07.2006 10:39

TROSKLIWY BRAT

Martwię się o moją starszą siostrę. Jest wciąż sama, nie chce nigdzie wychodzić. Ocenia bardzo surowo swój wygląd, uważa, że jest gruba i brzydka, a wcale nie jest! Jak ją przekonać, bo niechcący znalazłem raz jej pamiętnik i wiem, że jej z tym źle! Zmartwiony brat

Nie pojmie rozsądny i młodszy brat wrażliwości starszej siostry. Przede wszystkim nie czytaj więcej jej pamiętnika, gdyż to są jej osobiste notatki i pisała je pewnie w rozżaleniu, pod wpływem nastroju. Szkoda, że nie można przelać na siostrę Twojego rozsądku i pewności siebie. Dziewczyny zawsze surowo oceniają swój wygląd. Możesz czasami ją pochwalić, że świetnie w czymś wygląda, możesz jakąś aktorkę zganić, że za chuda, możesz z siostrą póść do kina. Gdyby po jakimś czasie okazało się, że siostra jest wciąż smutna, apatyczna i cicha, to przekaż te informacje mamie. Czasami gdy rodzina atakuje nastolatkę, by wychodziła, to ona zapiera się w uporze i nie wyjdzie. Niektóre osoby dopiero gdy zaczynają pracować, nabierają pewności siebie.
Świetny z Ciebie brat, rozmawiaj z siostrą, pytaj ją o różne sprawy i dbaj o własny rozwój. Jesteście różni, gdyż ludzie są różni, by mogli sobie nawzajem pomagać w życiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione