nasze media MGN 05/2024
dodane 02.10.2010 20:52

Nowa namieszała w klasie

Nowa w klasie zaczyna być bardzo zaborcza - całe przerwy zagaduje moje najlepsze koleżanki, ciągle mnie odgania, mówi, że ,,muszą pogadać''. Na razie grzecznie się odsuwam od nich, ale brakuje mi towarzystwa. Zawsze miałam wiele koleżanek, zawsze miałam z kim pogadać. Teraz stoję na przerwie samotna... Smutna 12-latka

Przede wszystkim zastanów się, dlaczego nowa akurat Ciebie tak odsuwa. Jak znam życie, to albo Ci czegoś zazdrości, ale widzi w Tobie jakąś konkurencję, albo słabość., Jeśli jesteś delikatną i wrażliwą dziewczyną, to widocznie ona na Tobie testuje swoją władzę.
Dlatego spróbuj tak jej nie ulegać.
1. Wejdź do szkoły uśmiechnięta. Idź w jakimiś wesołymi myślami. Przygotuj sobie jutro w głowie kilka wesołych myśli- obrazy jakiś zdarzeń, osób, miejsc. Przywołuj te obrazy jak pogotowie ratunkowe. Będziesz wówczas miała pogodny wyraz twarzy, to bardzo pomaga.
2. Może weź sobie do szkoły gazetę lub książkę. Spróbuj na przerwach być z
koleżankami. Ale jeśli ona znowu coś głupiego zarządzi, to usiądź z książka lub gazetą i czytaj z zaciekawieniem
3. Pomyśl, czy nie mogłabyś iść do biblioteki i tam spędzić sympatycznie przerwę. A może znasz kogoś z innej klasy i pójdziesz tam?
4. Bądź w dobrym humorze, do radosnych osób inni chętnie podchodzą. Spróbuj na przerwach pogadać też z chłopakami. Oni nie są tacy wredni jak dziewczyny...
Głowa do góry. "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
Napiszę Ci kilka innych rad, a Ty się zastanów, może coś się przyda:
1. Nie odsuwaj się. Podchodź, stawaj blisko, odzywaj się. Jeśli nowa powie, że Ty masz odejść, to bardzo spokojnym głosem powiedz nie.
Inny sposób:
2. Podejdź do niej i poproś o rozmowę. Zapytaj jej wprost, o co jej chodzi i za co Cię tak gnębi. Powiedz, że bardzo Ci przykro, że tak miesza i tak Ciebie odsuwa od innych.
Inny sposób:
3. Podejdź do dziewczyn, nie odsuwaj się. Gdy ona zrobi uwagę, zacznij się śmiać. Dużo się śmiej i żartuj, że zupełnie zapomniałaś, że w tej klasie należy wypełniać rozkazy królowej. Powiedz, że ty nie podpisałaś umowy na bycie podwładną, więc nie zamierzasz jej słuchać i tylko się dziwisz, że
dziewczyny tak się poddały.
Inny sposób:
4. Poprosić o rozmowę wychowawczynię i opisać dokładnie sytuację Można też iść do pedagoga, można opowiedzieć o problemie mamie:
Inny sposób:
5. Poproś o rozmowę dziewczynę, która jest najbardziej samodzielna, która potrafi się sprzeciwić
Uwagi:
Bardzo często w klasach jest tak, że nowa osoba psuje wszystko. Wiele razy obserwowałam takie sytuacje i bardzo trudno je rozwiązać. Bo chłopcy się pobiją i pogodzą, zaś u dziewczyn jest wiele zachowań o bardzo złych, ale trudnych do udowodnienia. Jednak odsuwanie nie będzie dobrym wyjściem.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..