nasze media MGN 07/2024
dodane 24.05.2008 21:29

Spróbować raz jeszcze

Przyjaciółka ostro mi nagadała, a to przecież była winna. Zresztą, ona coraz więcej czasu spędza z innymi koleżankami. Byłam bardzo zła, ale jednocześnie brakuje mi jej. Czy możemy się znowu zaprzyjaźnić? Opuszczona

Przyjaźni nigdy dosyć. Przyjaciela akceptuje się z jego wadami. Bo każdy z nas ma wady! To jest
właśnie dobre, że przyjaciółka może Cię drażnić, wkurzać, ale jest przyjaciółką. Może nawet odchodzić do innych dziewczyn, ale jest, będą sprawy, gdy Wy się będziecie świetnie rozumiały. Może to będzie za miesiąc lub dwa. Może później.
Z ogromną ciekawością obserwowałam uczennice, ktore kłóciły się z przyjaciółkami, opowiadały ze złością, jak bardzo mają się dosyć, a po kilku dniach już chodziły razem po szkolnym korytarzu i byłyby zdumione, gdyby im przypomniec te nieporozumienia.
Jako studenci jeździliśmy paczką przyjaciół na wakacje. Gdy wracaliśmy, to patrzeć na siebie nie mogliśmy, tak byliśmy sobą zmęczeni. A po kilku dniach już się spotykaliśmy, ze śmiechem wspominaliśmy nawet te trudne chwile. A w jakim stanie nerwowym wracają żeglarze, gdzie w ciasnej
łódce trzeba żyć w grupie, gdzie ścieraja sie różne, na ogół mocne charaktery?

Przyjaźń to nie jest jakieś słodzenie i zgadzanie się w każdej sprawie. Przyjaźni się nie deklaruje i nie podpisuje, bo to nie małżeństwo. To się dzieje, trwa, jest, a im się jest starszym, tym mniej słów, a wiecej zaufania i tolerancji.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..