nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 06.08.2007 22:13

Problem z piegami

Mam problem, gdyż jestem piegowata. Koledzy śmieją się ze mnie, dokuczają mi, niektóre koleżanki też. Tylko dwie przyjaciółki, z którymi mam wspólne zainteresowania lubią mnie z piegami. Co robić? 12 latka

Ciesz się, że masz przyjaciółki. To wielka radość. Ciesz się, że masz zainteresowania- to bardzo cenne w życiu. A piegi pokochaj i bądź z nich dumna. Naucz się jakoś dowcipnie odpowiadać, gdy Ci dokuczają, śmiej się z tego, nawet jeśli jest trochę przykro. Nie pokazuj smutku, że to Twój problem. Jeśli osoby dokuczające widzą, że ofiara się nie przejmuje dokuczaniem, to przestają.

Pomyśl z przyjaciółkami nad jakimiś śmiesznymi odpowiedziami. Ty wiesz najlepiej, co i jak oni mówią, więc Ty możesz wymyśleć odpowiedzi. Ale to nigdy nie ma być mówione w złości, tylko ze śmiechem, nawet lekko sztucznym. Piegi to nie jest żadna wada, to cecha urody, która nie jest niczym złym. W klasie Ci dokuczają, bo są w głupim wieku i szukają powodu, by dokuczać. Za kilka lat, a może wcześniej to się skończy. Jednak Ty już wcześniej możesz im odebrać chęć dokuczania, gdy nie będziesz się martwić, przejmować, obrażać, gdy będziesz z nimi normalnie rozmawiać,
będziesz koleżeńska. Jeśli np chętnie w czymś pomożesz, coś pożyczysz, a potem Ci dokuczą, to zapytaj, czy pożyczanie zeszytu od piegowatej nie przeszkadzało.
Może Ci dokuczają, bo czegoś nie rozumieją w Waszych zainteresoowaniach, bo mają jakieś kompleksy, a te piegi to tylko pretekst. Mów z dumą, że lubisz się wyróżniać, a piegi to Twój wyróżnik i jesteś z nich dumna i pamiętaj, że jeśli je polubisz, to nikt nie będzie w stanie Cię zranić!Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..