nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 01.08.2006 12:07

TRUDNE POCZĄTKI

Spodobała mi się dziewczyna z naszej szkoły. Wydaje się bardzo miła. Czy jeśli zdobędę jej numer komórki i wyślę SMS-a to będzie oznaka niedojrzałości? Kiedy jej powiedzieć o moim uczuciu, a może napisać? Zauroczony nastolatek

Chęć zdobycia numeru jej telefonu nie oznacza niedojrzałości. To normalne, że młodzież tak zaczyna znajomość: od SMS, od maili, od sygnałów. Jeśli wyślesz jej SMS, staraj się nawiązać szybko kontakt osobisty, gdyż potem trudniej rozmawiać na żywo. Bardzo dużo Twoich rówieśników ma takie właśnie problemy.
Ale do rzeczy.
1. Zacznij jej mówić „cześć”, staraj się jak najczęściej spotykać ją na szkolnym korytarzu, czasami idź prędzej do szkoły lub zaczekaj godzinkę, aby móc się z nią spotkać. Po kilku dniach mówienia „cześć” zapytaj o coś ze zwykłych szkolnych spraw.
2. Dąż do tego, by się spotkać poza szkołą. Jakiś spacer z psem, może rowery, może odprowadzenie jej, wspólne pójście na niedzielną mszę...
3. Nie pisz wyznań w SMS, bo nie wiesz, jak ona zareaguje. Gdy zdobędziesz jej numer, napisz życzenia miłej niedzieli, miłego wieczoru itp. Niech to będzie sympatyczne i ciepłe. Jeśli coś miłego odpisze, szybko zaproponuj spacer. Możesz jej dać małego kwiatuszka, nawet zerwać go dla niej na łące, to zawsze wzrusza dziewczyny.
3. Rozmawiajcie o wszystkim, co cieszy, co martwi, co śmieszy, muzyka, sport, szkoła, wspólne znajomi, nauczyciele,. Wtedy się przekonacie, czy pasujecie do siebie.
4. Możesz próbować nawiązać z nią kontakt, gdyż taka przyjaźń to piękna sprawa i może kiedyś przerodzi się w uczucie. Jeśli nie, to przyjaciół należy mieć dużo, więc się staraj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione