nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 17.07.2011 19:34

W nowym towarzystwie

Pierwszy raz jadę na obóz w zupełnie nieznanym mi towarzystwie. Obawiam się, czy od razu będę potrafiła wejść z jakąś grupkę, czy nie zostanę w towarzystwie jakiejś smętnej dziewczyny. Jestem pozytywnie nastawiona, ale jednak mam obawy.. 16-latka

Przyjdź na miejsce zbiórki uśmiechnięta, ale tak radośnie, serdecznie, nie służalczo i na zasadzie przepraszam, że przeszkadzam. Wszystko takie harmonijne. Nie jest to łatwe, ale próbuj. Rozejrzyj się uważnie, ale w bardzo życzliwy sposób. Jeśli w głowie pojawi się krytyka, to ją odrzuć. Szybko o każdym pomyśl coś dobrego. Jeśli np zobaczysz 3 lub 5 dziewczyn, to podejdź, przedstaw się i zapytaj, czy możesz się dosiąść w autobusie. Jeśli powiedzą, że czekają na jeszcze jedną, machnij wesoło ręką i powiedz, że idziesz szukać dalej.
Od dzisiaj myśl o swoich zaletach, byś była przepełniona pozytywnym myśleniem.
Absolutnie nie zamykaj się w przyjaźni, znajomości z jedną dziewczyną. Może nie uda się usiąść obok ciekawej dziewczyny, ale siedząc obok jakiejkolwiek, uważnie obserwuj towarzystwo. Każdy będzie nieco spięty. Jeśli zdarzy się postój, podchodź, przedstawiaj się, pytaj, czy campingi są rozdzielone.
Mów sobie z całą mocą, że będzie dobrze, że poznasz masę osób i to niech będzie Twoim celem- ćwiczenie umiejętności nawiązywania kontaktów. Dlatego nie zamykaj się w żadnej grupce, unikaj smęcących ale i zbytnich luzaków, skup się na poznawaniu, rozmowach i po 3 dniach pewnie kogoś bardziej polubisz.
Uważaj, bo pierwsze wrażenie bywa błędne. Osoby o skłonnościach przywódczych wydają się na początku świetne, a niekoniecznie tak jest. Te ciche, poważne, obserwujące w pierwsze dni mogą się okazać radosne, pomysłowe. Uwierz i przekonuj siebie, że to będę fantastyczne dni. Nie zapominaj też nigdy o swoich zasadach. Jeśli ktoś ma złą propozycję, trzeba umieć odmówić. Taka osoba jest szanowana.


Więcej listów:

zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..