nasze media MGN 07/2024
dodane 14.03.2010 19:22

Każdy dzień jak perła

Jestem zmęczona szarymi i jednakowymi dniami. Szkoła, nauka, rodzina- w kółko to samo. Do tego coraz więcej koleżanek ma chłopaków i nie możemy już spędzać czasu razem jak kiedyś. 17-latka

Za malutką cząstkę Twojego samopoczucia odpowiada długa zima, brak słońca i ciepła. Ale to tylko malutka cząstka. Za malutką cząstkę Twojego samopoczucia odpowiada fakt, że sporo koleżanek ma chłopaka, przeżywają okres pierwszej fascynacji, odsuwają się od koleżanek. To wnet minie. Nauczycieli dobrze znam, sama nim jestem, do dzisiaj pamiętam, jak się człowiek męczył...
Moja opinia:
1. Zmęczenie i znudzenie szkołą to już zapowiedź, że zaczynasz mieć dość szkoły, że czas na studia.
2. Zrób sobie dokładną kalkulację, czego musisz się mocno uczyć, a przy czym kombinować, aby przetrwać. Rozwijaj się w wybranym przez siebie kierunku.
3. Obudź się, wiosna blisko i jako homo sapiens, jako Dziecko Boże wykorzystuj dobrze każdy dzień. Wyjaśnię to baśnią:
Pewien król codziennie przyjmował wspaniałe dary poddanych. Przychodził też biedak i codziennie składał w darze jabłko. Król z lekceważeniem odkładał je na talerz. Pewnego razu jabłko upadło, wypadła z niego perła.
Król rzucił się na jabłka i okazało się, że każde miało w sobie perłę. Zawołał biedaka, zapytał, co to ma znaczyć. "Chciałem pokazać, że każdy dzień jest piękną i cenną perłą, ale ty odrzucasz go ze wzgardą"
Dlatego jedna rada- nie odkładaj perły.Więcej listów:

zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..