nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 04.09.2008 15:49

Przyczyna samotności

Nigdy nie miałam chłopaka, ale to jasne, bo jestem raczej gruba, niezbyt ładna i nikt się mną nie intaresuje. Co zrobić z moimi marzeniami? 15-latka

Z marzeń nie należy rezygnować. Nieraz widziałam dosyć krągłe dziewczyny, z niemałą nadwagą, które miały powodzenie. I widziałam śliczne i zgrabne, które były same. A to dlatego, że te tęższe były radosne, pewne siebie i przekonane, że są śliczne. A te zgrabne były pełne kompleksów. Wniosek-
musisz siebie polubic, nie mozesz mieć kompleksów.
Człowiek wysyła w świat informacje bez słów. Są takie dziewczyny, ktore całym swoim zachowaniem i bez żadnego słowa informują otoczenie, że są chętne do zawarcia znajomości. One nie robią tego świadomie. To się ma w sobie i to sie dzieje samo.
Są dziewczyny potrafiące dowcipnie zaczepiać chłopaków, nawiązywać wesołą rozmowę i są takie poważne, a czasami zakompleksione, które za nic tego nie zrobią. Sztywnieją, nic nie powiedzą, robią zaciętą minę, chlopaki omijają je z daleka...
Wniosek- jeśli Ci tak bardzo zależy, to nie bądź zbyt sztywna i poważna. Obserwuj inne koleżanki, ktore łatwo nawiązują znajomość. Ale nie rób niczego wbrew swojej naturze. Bo swojej natury sie nie oszuka.

Znam wiele licealistek, studentek, które jeszcze nie poznały swojej drugiej połowy. Bo tego się nie da załatwić na siłe, na to nie ma sposobów. Wiele dziewczyn zadowala się byle jakim chłopakiem, tak jakby to była podróbka. Na miłość lepiej poczekać. A w tym czasie trzeba sie ośmielić i nauczyć po prostu rozmawiać z chłopakami, żartować, organizować różne wycieczki, mecze.
Oczywiście dalej pracuj nad swoim wyglądem, ale przede wszystkim nad charakterem- byś była radosna, pełna energii, pogodna. Nie wierzę, że wiele Twoich rówieśniczek ma prawdzowych chłopaków. To raczej udawanie, naśladowanie.
Uwaga- o dobrego i mądrego chlopaka można się też modlić. Ale zakochanie przynosi też wiele nowych problemów, często za trudnych dla nastolatki. Pisze do mnie wiele licealistek, większość z nich nie ma chłopaków. To bardzo wartościowe dziewczyny i wcale nie szaleją z tego powodu.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione