nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 24.07.2007 11:01

Przerwać zamknięty krąg

Jestem coraz bardziej nieśmiała, wstydzę się odezwać, zazroszczę wesołym wygadanym koleżankom będącym w centrum uwagi. Mam miłą przyjaciółkę, która marnuje na mnie czas. Nie lubię siebie i tkwię w tym zamkniętym kręgu... 14-latka

Jeśli jesteś w kręgu, to trzeba go koniecznie przerwać. Chociaż Cię nie znam, to widzę takie miejsce, gdzie się mylisz. Nie możesz być niesympatyczna, jeśli lubisz zwierzęta! Witaj w klubie, ja też je lubię.
Poza tym muzyka łagodzi obyczaje, uwrażliwia człowieka, więc nie może być z Tobą tak źle, jak Ci się wydaje. Ja już Cię lubię!
Są osoby, które mają niską samoocenę i może do nich należysz. To trzeba zmienić. Bo każdy chrześcijanin powinien być osobą radosną. Ty dobrze się uczysz, jesteś muzykalna, lubisz zwierzaki, masz super przyjaciółkę- no to o co Ci jeszcze chodzi?
Nie rozczulaj się nad tym, jaka jesteś beznadziejna / bo nie jesteś/To jest taka kokieteria, tak lubią mówić szczupłe dziewczyny / ojej, jaka jestem gruba!/- wtedy tym tęższym jest przykro. Albo świetni uczniowie mówią przed klasówką, że nic nie umieją, bo się nie uczyli. Potem i tak dostają 5.
Aby przerwać krąg, w który wpadłaś, zastanów się, czy nie jesteś trochę zazdrosna. Bo obdarzył Cię Pan Bóg różnymi prezentami. Ale Ty nie dziękujesz, Ty chcesz śmiałość, wygadanie. Nie można mieć wszystkiego! Każdy dostaje kilka talentów i ma je pomnażać!!
Aby przerwać krąg przestań być tak ambitna! Bo Ty jesteś ambitna. Chciałabyś być we wszystkim najlepsza. Niemożliwe. Przyjrzyj się tym radosnym i wygadanym dziewczynom. One nie analizują tego, co mówią, mówią w sposób naturalny, bez specjalnego zastanowienia. A Ty się cały czas oceniasz. Wtedy każde odezwanie się jest dla Ciebie stresem, bo chcesz dobrze wypaść. Spróbuj przestać tak myśleć.
Poza tym mądre osoby często są dla siebie zbyt krytyczne! Musisz z tym skończyć. Weź sobie u
koleżanek coś jakby korepetycje. Ale bierz je z ukrycia. Podglądaj, jak one to robią, że są takie beztroskie, radosne, wygadane . Jednak pamiętaj, ze każdy człowiek jest inny i ludzie się wzajemnie dopełniają.
Nie będziesz taka jak przyjaciółka i koleżanki, bo jesteś sobą. Masz takie a nie inne usposobienie. Musisz mieć zalety, bo każdy ma zalety. I przyjaciółka lubi Cię taką, jaka jesteś.
Pilnuj swojej dobroci. Ćwicz uśmiech na twarzy. Najpierw trochę sztuczny, potem już naturalny. Próbuj śmiać się z siebie, ale nie poniżaj się sama.
Pamiętaj, że Bóg Cię kocha, że przygotował dla Ciebie pewien zestaw prezentów, więc nie odrzucaj ich!
Nikt nie jest idealny. Przyjaciółka i koleżanki mają też wady. Ty masz zalety, no i w ten sposób macie się uzupełniać. Tak troche milcząca koleżanka bywa bardzo lubiana, bo ludzie mówiący sporo chcą mieć
słuchacza. Wykorzystaj swoją nieśmiałość i małomówność i wysłuchuj koleżanki. To wspaniała cecha.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione