nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 13.03.2007 15:30

Zła opinia

Mam w klasie złą opinię, wszyscy uważają, że mam z sobą pierwszy raz, a właściwie więcej razy. To nieprawda! Bardzo mi zależy, by tak o mnie nie myśleli, inaczej traktowali! Jak zmienić tę złą opinię? Zmartwiona

1. Zmień sposób mówienia! To bardzo ważne. Ze wszystkich sił staraj się nie używać wulgarnych słów. Jeśli Ty do mnie piszesz i używasz złego słownictwa, to potem inni uważają, że jesteś lekka, szybka do tych spraw, bo tak wulgarnie o tym mówisz. Sama się zdziwisz, jakie będą efekty. Ale to nie jest łatwe, bo już nie czujesz, jak mówisz. Zachęcam jednak do próby.
2. Zmień swoje zachowanie. Odsuń się trochę od chłopaków. Bardzo mocno oceniaj, co mówisz i jak mówisz.
3. Mów cicho! Nastolatki bywają bardzo głośne. Wrzeszczą w autobusach, wykrzykują prymitywne brzydkie słowa, zaczepiają się. Wycisz się!
4. Gdy w Twojej obecności ktoś zacznie przeklinać, zwróć mu grzecznie uwagę, a jeśli to nie pomoże, odsuń się.
5. Idź do kościoła, do spowiedzi, jeśli jesteś wierząca. Powierz te kłopoty może Janowi Pawłowi II. Wnet będzie rocznica jego śmierci. Poproś go o pomoc! Tak po swojemu. On bardzo kochał młodzież i bardzo mu na młodzieży zależało. Gdy wszyscy odrzucali break dance, on zaprosił tańczących chłopaków do siebie i oni przed nim tańczyli! A jemu się podobało. On z młodymi śpiewał, żartował, śmiał się!

Podejrzewam, że jesteś typową głośną, wulgarną nastolatką i robisz wrażenie kogoś o wiele gorszego niż jesteś. Nie zmienisz tego w jeden dzień. Ale jutro walcz z każdym brzydkim słowem, z wrzaskami. Nie mów o chłopakach, nie komentuj ich.
Przemyśl, co oglądasz w telewizji. Ile czasu siedziesz przy jakich programach. Bo różne złe nawyki przechodzą na Was nieświadomie, gdy tyle złych rzeczy oglądacie. Jakie seriale oglądasz, jakie gazety przeglądasz? Jaki to ma wpływ na Ciebie? Spojrzyj w lustro i to bardzo krytycznie. Jak się ubierasz? Ja np w tramwaju od razu poznaję prymitywne dziewczyny właśnie po stroju i zachowaniu. Wszystko jest ciasne,jaskrawe, podobne, one wymalowane i to za mocno, wszystki jednakowe, bez swojego stylu.
Spojrzyj uważnie, jak ubiera się, jak zachowuje, jak mówi dziewczyna, którą w klasie wszyscy szanują. Powinnaś być trochę damą, nie tylko kumpelą.
To nie jest łatwe, bo taki wizerunek wypracowałaś sobie sama. Jeśli do tego jesteś ładna i pewna siebie, to trudno będzie to odmienić. Ale musisz zmusić innych do szacunku, musisz się inaczej zachowywać, mówić, może i ubierać, może też zmienic trochę towarzystwo?
Bierz się ostro do pracy. Przyjrzyj się eleganckim kobietom i spróbuj je naśladować.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione