nasze media MGN 07/2024
dodane 29.03.2010 21:06

Mama zakazała

Bardzo się spodobałam koledze, ale odmówiłam chodzenia, bo mama stanowczo mi tego zabrania. On jednak nalega, pisze, prosi. Mama boi się, że pogorszą mi się oceny, których bardzo pilnuję. Dla niej i tak zawsze może być lepiej. Już sama nie wiem, co robić 12-latka

Sytuację rozumiem. Jednak jako bardzo stara nauczycielka, która pracuje z dziećmi i młodzieżą pod 30 lat, powiem Ci, że pary tak młodych nastolatków bardzo szybko się rozlatują. Jednak rozumiem, że Ty go lubisz i on Ciebie również. Dlatego powinnaś być z nim szczera. Powiedz, że go lubisz, ale mama daje Ci całkowity zakaz chodzenia. Dlatego możesz oferować koleżeństwo i przyjaźń. Jeszcze przez kilka dobrych lat musisz
przestrzegać granic, które mama wytycza i dlatego możecie się przyjaźnić, kolegować, ale nie możecie przez jakiś czas być typową parą. Powiedz mu, że masz duże wymagania związane z nauką, której musisz pilnować. Jeśli on uzna, że wobec tego trudno, poszuka innej- to znak, że wcale aż tak bardzo mu na Tobie nie zależy. Ale jeśli powie, że rozumie i będzie czekał, to znak, że chodzi mu właśnie o Ciebie!
Będziesz miała wtedy czyste sumienie, możecie widywać się ale bardziej luźno, po przyjacielsku, możecie bardzo dużo rozmawiać, pisać do siebie. Często dostaję listy od dziewczyn, które przyjaźnią się z chłopakami i bardzo to sobie cenią.
Mama wie, że niektóre dziewczyny w wieku dojrzewania marnują swoje zdolności, interesują się tylko
chłopakami i ta sprawa przysłania im wszystko. Zatrzymują się w rozwoju naukowym. Pewnie tego mama się boi. Dlatego powoli przekonuj siebie, mamę, innych, że można się przyjaźnić, ale równocześnie świetnie się uczyć. Do tego trzeba być dojrzałym i odpowiedzialnym.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..