nasze media MGN 07/2024
dodane 11.03.2010 18:53

Porządek z koleżankami

Zauroczyłam się w pewnym chłopaku z naszej klasy. Wydaje mi się, że może i on mnie lubi. Ale nie mogę z nim nawet porozmawiać, bo koleżanki natychmiast przerywają nasze rozmowy. To są niby żarty, ale bardzo pilnują, by nic się nie zaczęło... 13-latka

Najpierw zrób porządek z przyjaciółkami. Cóż to za przyjaźń, jeśli one tak działają? Przecież zachowują się jak wrogowie. Jestem przeciwna chodzeniu i tworzeniu poważnych par w tym wieku, ale uczucia nastolatków dobrze rozumiem. I powiem Ci, że zaczęłabym bardzo szczerą rozmowę z tymi dziewczynami i zapytała je konkretnie, dlaczego tak się zachowują i czy im na tym chłopaku też zależy. Czy robią tak ze zwykłej złośliwości, a może z zazdrości?
Niekiedy do końca gimnazjum zdarza się, że dziewczyny psują rodzące się uczucia koleżanki. To wynik zazdrości. Ileż listów na ten temat dostałam. Wśród uczciwych i solidarnych dziewczyn powinno być tak, że jedna mówi, który chłopak jej się podoba i wtedy inne trzymają się z daleka. Czasami cierpią, zazdroszczą, ale nic nie kombinują. Przyjaźń między dziewczynami może być piękna. Jest bardzo potrzebna w życiu. Ale przyjaźń to wzajemne pomagania, zrozumienie, szczerość i uczciwość. Chyba nic z tego nie ma u tych koleżanek. Chłopakowi nic nie mów. Delikatnie mu pokazuj, że bardzo go lubisz.
Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..