nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 26.07.2009 21:35

Ostatnie wspólne chwile

Bardzo lubię kolegę z klasy, zależy mi na nim. On ze mną rozmawia jak z koleżanką, ale w rozmowy na gadu nie daje się wciągać. Pójdziemy do różnych gimnazjów. Tak bym chciała być z nim w kontakcie. Co robić? Zauroczona 6 klasistka

Jeśli on w szkole normalnie z Tobą rozmawia, to ceń sobie ten fakt. Pracuję ponad 30 lat w szkolnictwie i wiem, że sa chłopcy, którzy do końca 6 klasy potrafią nie odezwać sie do dziewczyn. Jeśli więc on z Tobą rozmawia, to już jest dużo.
Może nie chce rozmów na gadu, bo obawia się, że go zaatakujesz wyznaniami, że uznasz, iż już jest wzajemność. Chłopak w tym wieku może nie mieć jeszcze absolutnie ochoty na flirtowanie, na zabawę w chodzenie. Jeśli bywają chłopcy, którzy to jednak robią, to jest w tym tylko ciekawość, chęć zabawy, zdobycia nowego doświadczenia. Oczywiście, podaję typowe zachowanie, bo przeciez od każdej reguły bywają wyjątki.
Jeśli w gimnazjum Twoje uczucie nie wygaśnie, to zadbasz o kontakty na gadu. Najpierw zwyczajnie, będziesz krótko pytać, jak sie nowa szkoła podoba, jacy uczniowie, nauczyciele. Wyczujesz, czy chce rozmawiać. Może wykorzystaj te ostatnie wspólne dni na to, by mu udowodnić, że już nie jesteś nachalna, że miła Ciebie koleżanka. Znam uczniów, ktorzy pozostają w ścisłym kontakcie chociaż chodzą do różnych szkół.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..