nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 05.06.2008 15:01

Okazać uczucie

Pierwszy raz zauroczyłem się i bardzo to przeżywam. Dziewczyna jest po maturze, ja rok młodszy. Trochę mnie to martwi. Nie widuję jej już w szkole, a tęsknię. Jak się zachować? Jak pokazać, że jest taka ważna dla mnie? 18 latek

Wiara nic nie mowi na temat związku dziewczyny rok starszej od chłopaka. Czyli może być, jeśli Wam to odpowiada. Szybkie wyznawanie uczuć jest bardzo dziecinne. Im młodzi są dojrzalsi, tym są wolniejsi i ostrożniejsi.
Ja bym radziła, by zdobyć jej numer gadu, komórki, no i pisać. Oczywiście, to ma być pisanie koleżeńskie, sympatyczne, radosne....bez wyznań. Zacznij zwyczajnie, pytaniem, co słychać, czy nie ma ochoty na spacer, wycieczkę rowerową lub coś w tym stylu.
Chłopak, któremu zależy na dziewczynie, stara sie na nią wpadać- czyli idzie w okolice jej domu, kręci się tam, a gdy ją spotka, to robi zdumioną mine, że niby się nie spodziewał.
Dawniej nie było komórek i Internetu, a zauroczeni się dogadywali. Dlatego kilka kilometrów nic nie znaczy. Rób co sie da, by sie z nią spotkać. Żartuj, rozmawiaj poważnie, ale jednocześnie mów komplementy, że np świetnie wygląda, że ma jakiś szczególnie ładny element ubioru.
Zawsze przepuszczaj ją w drzwiach, pocieszaj, pokazuj swoją męską energię, lekką pewność siebie, miej swoje zdanie, bo to dziewczyny na ogól cenią. Oczywiście, bądź sobą, bo ona ma polubić Ciebie takiego, jaki jesteś.
Twórz normalny kolezeński układ. Dziewczyny na ogół w tym wieku wolą starszych chłopaków, ale za około 5 lat to sie wyrówna. Bardzo polecam poczucie humoru. To pomaga, taki jakby lekki dystans, ale wiem, że w tym wieku i w takiej sprawie nie da się spogladać na siebie z lekką kpiną.
Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10