nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 04.02.2008 17:36

Zła komunikacja

Zakochał sie we mnie kolega, ja też, ale powiedziałam, że go nie chcę. Potem żałowałam. Inni mi powiedzieli, że on mnie okropnie gadał. Potem przepraszał, bo koleżanka mu nagadała. Już sama nie wiem, co robić...

Oboje jesteście winni zaistaniałej sytuacji. Nie radzicie sobie ze swoimi uczuciami, nie panujecie nad
słowami, nie potraficie rozmawiać, nadajecie zupełnie złe komunikaty, czujecie coś zupełnie innego, niż mówicie!!! Lista "grzechów" jest długa.
Całe Wasze zachowanie jest takie nielogiczne, bo przeżywacie burzę hormonalną i zupełnie nie radzicie sobie sami ze sobą.
Moja analiza sytuacji:
1. On Ci wyznaje uczucie, a Ty go odrzucasz, chociaż włąśnie coś do niego czujesz. Właśnie wtedy, gdy go pokochałaś, jednocześnie go odrzuciłaś. Widzisz jego wady, a jednocześnie ciągnie Cię do niego- wniosek- zupełnie nielogiczne zachowanie z obu stron.
2. Mówicie o sobie złe rzeczy, we wszystko wtrącają się inni, przeprosiny i powtórka ze złych słów- koszmar.
3. Nie ma między Wami żadnej miłości!!! Bo prawdziwa miłość to sama czułośc i dobroć, to pragnienie samego dobra dla tej drugiej osoby, to pod żadnym względem nie może być obrażanie tej osoby, wyzywanie jej.
4. Zainteresowaliście się sobą, ale oboje macie jakieś bardzo złe wzory zachowania. Obawiam się, że Ty i on zawsze będziecie takie cyrki urządzać. Nie wiem, kto Was tego nauczył? Może znane Wam osoby dorosłe tak się zachowują? Ranią tego, kogo kochają? Widziałam kiedyś sfilmowane
dziewczynki w wieku przedszkolnym, które bawiły sie w dorosłe panie- siedziały i gadały koszmarne rzeczy na facetów. Nauczyły się tego od swoich matek.
Wnioski:
1. Jesteś odpowiedzialna za swój rozwój. To jest ważne. Masz się uczyć i nie histeryzować. Czytaj powieści dla nastolatek, one pomagają w dojrzewaniu. Ale czytaj też inne powieści, każda uczy życia
2. Gdy jakiegoś chłopaka lubisz, to mu to pokaż delikatnie, uśmiechaj się, spoglądaj, staraj sie zwrócić na siebie uwagę. Ale jeśli on się o Tobie wyraża pogardliwie, to nie ma sensu zawracać sobie nim głowę. Jeśli dziewczyna pozwala sobie, by chłopak mówił o niej tak obraźliwe słowo, to ona na szacunek nie zasługuje.
3. Jeśli chcesz, to powiedz mu, że chyba nie dorosliście do uczucia, że oboje musicie dojrzeć, nauczyć sie rozmawiać, szanować, mówić szczerze. Takie obrażanie dziewczyny, a potem przepraszanie jej jest głupie i niepoważne. Jeśli Wam nie przejdzie i zatęsknicie za sobą, to pojakimś czasie możecie spróbować jeszcze raz, ale już sami i zaczniecie od poważnych rozmów, a nie od cyrków.
5. Szanuj się dziewczyno, jesteś tego warta. Nie pozwól sie obrażać, bo wiadomość o tym, że można Tobą gardzić, mówić o Tobie wulgarne słowa, pójdzie między ludzi i nikt Cię przez długi czas nie uszanuje...Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..