nasze media MGN 07/2024
dodane 24.01.2008 11:17

Duszone uczucie

Nie pozwalałam sobie na uczucie, dusiłam je w sobie, tłumaczyłam, że nauka jest najważniejsza. Byłam zawsze porządna. Ale gimnazjum się kończy, a w moim sercu wciąż ten sam chłopak, a uczucie do niego wręcz wybuchło! Gimnazjalistka

Piszesz, że uczucie na Ciebie spadło, że dotąd byłaś porządna. A przecież uczucie nie jest nieporządne. W którymś momencie żyia dopada każdego. I najcześniej od razu komplikuje życie...
Bardzo rzadko pierwsze zauroczenia są od razu szczęśliwe. Bo przecież do uczucia trzeba dwojga.

Pewnie, ze nie ma sensu mu się narzucać. To prawie nigdy nie daje efektu, tylko wstyd i niesmak. Natomiast czasami dziewczyny jakoś instynktownie wyczuwają, jak sie zachować, co na danym chłopaku robi wrażenie. Chodzicie już długo do jednej klasy, więc trochę zdążyłaś go poznać.
Jednak ostrzegam Cię, że tak jak w ciągu 5 minut odczuwa się pierwsze zauroczenia, to tak samo w ciągu kilku minut uczucie nagle znika. To jest niezależne od człowieka.
No ale teraz Cię to nie interesuje. Teraz chcesz zacząć mocniejszą znajomość. Podam Ci kilka starych sposbów, pomyśl, czy może któryś sie przyda, może w ten sposób wpadniesz na coś nowego.
1. Pomyśl, czy nie można by czegoś lekko zmienić w wyglądzie. Czasami jakaś zmiana fryzury pomaga. Wchodzisz do klasy, dziewczyny od razu widzą, że masz nową fryzurę, a chłopcy coś czują, że jest inaczej, ale nie wiedzą, na czym to polega. Zczynają Cię obserwować.
2. Bardzo dbaj o siebie.
3. Pomyśl, w czym on jest dobry.Pytaj go o to, lekko pokaż, że podziwiasz. Tak po koleżeńsku pytaj niekiedy o to, co dla niego proste.
4. Jednocześnie powinnaś być naturalna, bo przecież on ma polubić Ciebie taką, jaka jesteś, a nie jakąś inną, wymyśloną dziewczynę.
5. Często chłopcy troche później niż dziewczyny odczuwają potrzebę bycia z kimś. Chłopcy na ogół wolą żartować z dużą ilością dziewczyn. Nie mają ochoty spotykać sie tylko z jedną. Dlatego czasami dobrym sposobem jest utworzenie paczki przyjaciół. Trzeba kombinowac, by grupką gdzieś iść,
jechać, grać....
6. A jeśli to narazie niemożliwe, to przecież na przerwach próbuj z koleżankami więcej się śmiać, rozmawiać o czymś z zaangażowaniem, by inni też podeszli. Właśnie powoli wchodzicie w ten wiek, że wspólne żarty, rozmowy, sytuacje niepewne to coś, co się już nie powtórzy.
7. Radzę czytać teraz różne powieści dla nastolatek. Może coś z nich podbierzesz, czegoś się nauczysz. Może Musierowicz, Siesicka?
8. To jest bardzo trudne, by sie nie narzucać, ale jednocześnie starać sie zwracać na siebie uwagę. Tylko należy się pilnowac, by nie przesadzić.
9. Jeśli nic nie wyjdzie, to nie znaczy, że uczucie u niego nie wybuchnie nagle, po jakimś czasie. A może Tobie nagle przejdzie, bo pojawi sie ktoś inny. To bardzo delikatne sprawy, zupełnie nielogiczne.
10. Chyba trochę gmatwam sprawę, ale chcę Cię przekonać, że należy się starać, ale w pewnym momencie należy też "przełknąć porażkę".
11. Obojętnie co sie stanie, nie należy tracić poczucia humoru i rozsądku. Pamiętaj, że dobieranie się ludzi w pary jest o wiele trudniejsze niż klasówki i sprawdziany.
12. Jesteś bardzo mądrą i inteligentną dziewczyną. Dasz sobie radę. Ważne, by nigdy nie zaniedbać nauki, własnego rozwoju. Dobrze, że jesteś humanistką, bo wtedy w literaturze znajdziesz różne podpowiedzi.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..