nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 20.04.2007 18:02

Delikatnie odmówić

Podczas dyskoteki koleżanka powiedziała, że jeden chłopak chce ze mną chodzić. Ale ja nic do niego nie czuję. Lecz chciałam być delikatna, więc kazałam jej powiedzieć, że mam chlopaka /a nie mam/. On wyszedł załamany! 12-latka

Tak młody chłopak jest jak dziecko i ciężko znosi porażkę.. To dla niego cios. Ale w życiu zdarzaja się porażki i trzeba umieć je przeżyć. Nie można się rozczulać, bo życie jest skomplikowane.
Natomiast Ty naucz się na zawsze, że należy mówić prawdę. On i tak zachował się dziecinnie, bo powinien sam zmierzyć się z problemem i sam poprosić Cię o chodzenie. Skoro on posłużył się koleżanką, to też jest trochę winny. Możesz naprawić swój błąd, powiedz mu sama / lub przez
koleżankę/, że bardzo go lubisz, ale możesz się tylko przyjaźnić. Powód to może być po prostu zbyt młody wiek. Nie chcesz się z nikim wiązać.
Pomyśl o tym, spróbuj go tym pocieszyć, a w przyszłości mów prawdę, proponuj znajomość, bo takie sytuacje jeszcze się powtórzą. A chłopak, który boi się sam poprosić, też nie nadaje się do chodzenia, więc w sumie nie skrzywdziłaś go.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione