nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 01.03.2007 13:10

Chcę więcej!

Zakochałam się w koledze z klasy. Lecz on mnie tylko lubi, a nie kocha! Jak to zmienić? 10-latka

Jeśli ten chłopak Cię lubi, to już możesz się cieszyć. Bo mógłby Cię nie znosić, unikać, nie chcieć żadnego kontaktu. Tak się przecież zdarza. Prawdziwa miłość to poważne uczucie. Dziewczyny wcześniej od chłopaków marzą o nim i chcą je przeżyć. Na szczęście chłopcy dojrzewają nieco
później i mają więcej rozsądku, nie są tak emocjonalni. Oni nie chcą jeszcze tak wcześnie tworzyć par. Chyba, że się raczej bawią w chodzenie i wykorzystują dziewczęcą naiwność.
Jeśli ten chłopak twierdzi, że Cię lubi, to bądź jego koleżanką. Potem może przyjaciółką. To jest bardzo cenne. Jeśli Twój wymarzony chłopak jest porządny i odpowiedzialny, to nie będzie Cię oszukiwał, że kocha, nie wykorzysta Twojego marzenia o czułych spotkaniach. Chłopcy w Waszym wieku wolą jeszcze spotykać się i dyskutować z kolegami, mają się pasjonować sportem, komputerami, a nie
dziewczynami. Na to mają jeszcze bardzo dużo czasu. Często widać w klasach, że za dziewczynami biegają słabi uczniowie, rozrabiaki klasowe, a porządni chłopcy są trochę nieśmiali, nawet ma się wrażenie, że trzymają się od dziewczyn z daleka. Jakby się ich bali. Może nieświadomie przeczuwają pojawienie się nowych, dosyć poważnych problemów.
Dlatego najlepsza droga to zwyczajne koleżeństwo i przyjaźń. W grupce rozmawiajcie na przerwach, razem żartujcie, wygłupiajcie się. Gdy zrobi się cieplej- grajcie w grupie w piłkę, wyjeżdżajcie na rowery. Wracajcie grupą do domu, wesoło i długo. Na poważne chodznie, na wyznania macie jeszcze sporo czasu. Nie trzeba udawać starszych niż się jest!
Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione