nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

Franciszek Kucharczak

|

MGN 02/2010

dodane 19.01.2010 15:51

Prawda nadęta

Balon pokazuje, że nie każda duża rzecz jest wielką sprawą

BALON 3. Tajemnicze kręgi

W latach 70. ubiegłego wieku zauważono – głównie na Wyspach Brytyjskich – wygniecione w zbożu figury geometryczne. Przeważnie kręgi i linie. Z czasem pojawiały się wymyślniejsze wzory. Gospodarze pól rozkładali ręce. Nie mieli pojęcia, jak powstały te dziwne „rysunki”. Tropiciele przybyszów z kosmosu mieli na to jedną odpowiedź: UFO. „Specjaliści” od pozaziemskich cywilizacji wypowiadali się przed kamerami. Twierdzili, że człowiek nie potrafi stworzyć czegoś tak precyzyjnego, co daje się należycie ocenić tylko z lotu ptaka.

Prawda nadęta   Wzór wygnieciony w zbożu na jednym ze szwajcarskich pól w 2007 roku fot. PAP/EPA/SANDRO CAMPARDO Zaraz też znaleźli się świadkowie, którzy słyszeli nad polami dziwne dźwięki, a nawet widzieli świetliste kule. Niektórzy twierdzili, że znaki na polach to tajemne symbole i kody. Nie brakowało i takich, którzy upierali się, iż symbole te mają moc uzdrawiania. Aż tu w 1991 roku dwaj starsi panowie Doug Bower i Dave Chorley przyznali się, że to oni wygniatali zboże. Pokazali nawet, jak to robią. Wystarczyły im sznurki i przytwierdzona do stopy deska.

A potem setnie bawili się, oglądając relacje o „nadzwyczajnym zjawisku” i słuchając uczonych wywodów „fachowców” od UFO. Ci ostatni nie chcieli jednak dać za wygraną. Chwycili się nadziei, że niektóre wgniecenia w zbożu, z powodu nadzwyczajnie skomplikowanego kształtu, pochodzą jednak spoza ziemi. Jednak i te nadzieje rozwiano, gdy ujawniły się całe grupy specjalizujące się w tworzeniu skomplikowanych wzorów w zbożu.

Pomagali sobie techniką komputerową, a w nocy używali noktowizorów. Jedna z takich grup sfilmowała nawet tworzenie wzorów na polu. Gdy sprowadzony tam czołowy „znawca ufolog” Terence Meaden zbadał dokładnie zjawisko, orzekł „na sto procent”, że to dzieło pozaziemskiej cywilizacji. Wtedy zbożowi artyści pokazali mu film z powstawania „pozaziemskiego dzieła”. Pan Meaden miał odpowiedzieć: „No cóż, nawet ekspert może się czasem pomylić”. Jak widać, jeśli ktoś chce być oszukiwany, nie ma sposobu, żeby go wyprowadzić z błędu.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione