nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Gabi Szulik

|

MGN 05/2011

dodane 08.04.2011 12:41

My już nie beczymy, my się już cieszymy!

Kiedy czytałam Wasze listy do Papieża, które już od jakiegoś czasu przychodzą do redakcji, przypomniała mi się historia 10-letniej dziewczynki ze zdjęcia poniżej, To było to w brazylijskim mieście Salvador. Na spotkanie z Janem Pawłem II przyszło jakieś trzydzieści tysięcy dzieci. Stały w ulewnym deszczu, przemoknięte do suchej nitki. Ale to nic. Na codzień spotyka ich coś o wiele gorszego. Mieszkają na ulicy, zostawione przez rodziców, wykorzystywane przez dorosłych, sprzedawane jak rzeczy.

„Chcę Wam powiedzieć, że wiele znaczycie dla papieża – wołał do nich Ojciec Święty. – Jesteście ważni! Najpiękniejsze jest to, że opiekujecie się innymi dziećmi. Pomagacie sobie. Niechby dorośli postępowali tak jak wy. (...) Nie powinno być dzieci ulicy. Nie powinno być dzieci w zakładach poprawczych i w domach dziecka. Nie może tak być!”.

My już nie beczymy, my się już cieszymy!   fot. EAST NEWS/AFP PHOTO/DERRICK CEYRAC Jeszcze dotąd nikt tak do nich nie mówił. Chyba pierwszy raz w swoim życiu poczuli, że komuś na nich zależy. I wtedy do papieża podbiegła 10-letnia dziewczynka. Całkiem przemoczona. Miała powiedzieć wiersz. Wszystko zapomniała. Wpadła wprost w ramiona Ojca Świętego. Nie potrafiła opanować płaczu. Szlochając jakby mówiła: „Tak, Ojcze, to wszystko prawda, co mówiłeś. Jest nam źle, jesteśmy sami, nikt nas nie potrzebuje. Jesteśmy jak śmieci na ulicach Brazylii”.

Wiem, co znaczy spojrzeć w dobre oczy Ojca Świętego. To zostaje na całe życie. I dodaje sił, kiedy trzeba. To mówi każdy, kto miał szczęście spotkać Jana Pawła II. Teraz nasz papież jest w niebie i może już słuchać każdego. Noście medalik z jego wizerunkiem i mówcie mu o wszystkim. Przecież w niebie kocha nas jeszcze bardziej.

Pozdrawia Was Gabi Szulik
która dziękuje Bogu,
że mogła spojrzeć w oczy Świętemu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione