nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 09.11.2010 08:55

Brzozowice-Kamień w archidiecezji katowickiej - parafia śś. Ap. Piotra i Pawła


Minął październik i zakończyliśmy wspólną modlitwę różańcową, którą w naszej parafii
w szczególny sposób ofiarowaliśmy w intencji Misji. Podczas nabożeństw towarzyszyło nam hasło „Pomóż Misjom”, które było przypomnieniem o intencji modlitewnej, a zarazem
o darze materialnym, który postanowiliśmy zbierać, by wspomóc Misje.

Aby przybliżyć ludziom posługę misjonarzy zorganizowaliśmy w naszej parafii z inicjatywy naszego wikariusza ks. Grzegorza Kwiecień wystawę fotograficzną ukazującą pracę misjonarzy m.in. pochodzących z naszej parafii: br. Jana Grabowskiego, O. Eugeniusza Grytnera, Ks. Jerzego Gawlika, Ks. Zygmunta Wloczka, ks. Rafała Lara.

Oprócz zdjęć można było zobaczyć różne pamiątki przywiezione z krajów misyjnych.
Wystawie towarzyszył kiermasz, na którym powodzeniem cieszyły się „ciasteczka maślane jak w Afryce wypiekane”.

Włączyliśmy się w akcję Małego Gościa Niedzielnego . Dlatego pieniądze zebrane na nabożeństwach różańcowych i na kiermaszu przekazaliśmy na Dom Nadziei w Lusace. Na Dom Nadziei w Lusace zebraliśmy 1500zł.

Równie aktywnie przeżywaliśmy 84 Światowy Dzień Misyjny. Wtedy podczas Mszy św. dla dzieci nawiedzili nas goście z różnych krajów misyjnych. Modlitwę w intencji Misji poprowadziliśmy w różnych językach. Po Mszy św. dzieci mogły nabyć kalendarze misyjne, by w ten sposób wesprzeć dzieło misyjne Księży Werbistów.

W Tygodniu Misyjnym dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum naszej parafii prowadziły specjalne nabożeństwo różańcowe, gdzie poszczególne grupy modliły się za mieszkańców poszczególnych kontynentów. Wyrazem tej modlitwy były serca wykonane w kolorach symbolizującym dany kontynent składane podczas nabożeństwa.

Mamy nadzieję, że ta październikowa troska o Misje zaowocuje większą wrażliwością misyjną wśród mieszkańców naszej parafii i będzie kontynuowana w przyszłości.

Ks. Grzegorz Kwiecień
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..