nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 26.11.2008 09:43

12 grudnia 2008 r. Piątek II tygodnia Adwentu

Paweł nawet w więzieniu czuł się wolny „Dzieci, bądźcie posłuszne w Panu waszym rodzicom, bo to jest sprawiedliwe” (Ef 6, 1)

Paweł biegł wytrwale do mety, którą jest niebo. Nie narzekał, nie zniechęcał się choć wcale nie było mu łatwo, choć za to, co mówił, wcale nie zbierał burzliwych oklasków. Wręcz przeciwnie. Wszędzie, gdzie się pojawiał, znaleźli się tacy, którzy nie dość, że sami nie mieli ochoty go słuchać, to jeszcze buntowali innych przeciw Pawłowi. Nie omijało apostoła nawet kamienowanie.

 Pytania:
1. Którym listem w kolejności jest List św. Pawła do Efezjan?

2. Gdzie znajdowało się więzienie, w którym Paweł czekał na wykonanie wyroku?– odpowiedź na to pytanie znajduje się w grudniowym numerze „Małego Gościa”.

Zadania:
1. Dzisiejsze zdanie z Listu do Efezjan: „Dzieci, bądźcie posłuszne w Panu waszym rodzicom, bo to jest sprawiedliwe” (Ef 6, 1) rozesłać e-mailem, esemesem przede wszystkim do swoich kolegów albo koleżanek.

2. Na adwentowej mapie w domu odszukać Rzym.

3. Nie marudzić, gdy rodzice o coś proszą – być posłusznym mamie i tacie.

UWAGA 1
Możecie obejrzeć sobotni program ZIARNO w TVP 1.
Usłyszycie tam pytanie o św. Pawle. Prawidłowe odpowiedzi będą nagrodzone „małogościowymi" książkami o św. Pawle „Z ciemności do światła"/ „Listy z podróży". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione