nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Żywe jest słowo Boże, skuteczne, i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4,12)

dodane 09.06.2011 09:44

Milena Sławińska

Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra. (1 Kor 12,3b–7.12–13)

Milena Sławińska
dziennikarka telewizyjna, prowadzi program „Angelus” w Polsat News

„A teraz odliczamy do czterech i każdy ma zapamiętać swój numer, bo będzie to numer jego drużyny” – taka propozycja na lekcjach czy wyjazdach harcerskich, zawsze oznaczała jedno: zbiorowe niezadowolenie. Przecież, na pewno z przyjaciółką czy kumplem moglibyśmy stworzyć lepszy zespół. I odnieść sukces, zwyciężyć. Na pewno.
Później okazywało się, że te histerie były zdecydowanie na wyrost. W „przypadkowej” drużynie udawało się nie tylko dobrze współpracować, ale czasem nawet zwyciężyć.
W dorosłym życiu też zdarzają się sytuacje, w których trzeba zdać się na umiejętności osób, których pewnie sami nie zaprosilibyśmy do współpracy.
Praca dziennikarza telewizyjnego to też praca w zespole. Powstanie reportażu czy wywiadu zależy od dziennikarzy, operatorów kamery i dźwięku, montażystów, producenta, wydawcy i realizatora w studio. Zwykle o składzie takiego zespołu decyduje grafik, a nie to, czy kogoś lubię, czy nie. W takich „przypadkowych” drużynach często udaje się nie tylko dobrze współpracować, ale czasem nawet przygotowywać ważne, ciekawe programy.
Zawsze zastanawiało mnie, czy uczniowie Pana Jezusa tak po ludzku się lubili, czy chcieli ze sobą współpracować, czy chcieli tworzyć wspólnotę. Pan Jezus zapraszał do swojej drużyny różnych ludzi. Gdyby nie On prawdopodobnie nie mieliby ze sobą nic wspólnego. Jednak mimo tej różnorodności, potrafili nie tylko dobrze ze sobą współpracować. Również nawracali innych, uzdrawiali, przyprowadzali do Boga tych, którzy Go nie znali.
I tak już jest, tak było i tak będzie, że tylko Pan Bóg wie, jak dobrać swoją drużynę.


Duch Święty jest dla wszystkich, nawet, jeśli nie wszyscy dostrzegają Jego obecność. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość
  06.08.2017 22:20
  Pani Mileno dziekuje za artykul Za Pani udzial w zyciu religijnym wspolnoty pallotynskiej
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione