nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

MGN 02/2009

dodane 12.01.2009 13:19

Spadło nam z nieba

Mleko z kotem * Lednica za majtki * Kierowca z nieba * Wymodlone przedszkola *Pyszna pizza *Zawieszona broń *

Spadło nam z nieba   U pani Małgorzaty Kotarby sprawami organizacyjnymi zajął się Pan Bóg fot. JÓZEF WOLNY Kierowca z nieba
Wybieramy się na  Targi Książki Katolickiej do  Warszawy – opowiada Małgorzata  Kotarba, szefowa portalu muzycznego RUaH.pl – Stoisko opłacone, wszystko przygotowane. Jest  peugeot, nie ma kierowcy. Nasz  właśnie zdaje maturę.

Rozpytujemy wokoło, kto  miałby czas i ochotę, by pojechać.  Robi się niebezpiecznie. Targi  zaczynają się jutro, a kierowcy  wciąż nie ma

Nagle ni stad, ni zowąd zjawia  się Teresa. Nie widziałyśmy się  wieki całe. Jutro wraca do domu,  do… Warszawy pociągiem. – Masz  prawo jazdy? – pytam. – Mam.  Teresa staje się naszym kierowcą. Targi trwają trzy dni.

Pierwszy  dzień odpuszczam, ale drugiego  idę od stoiska do stoiska i pytam,  czy ktoś nie ma wolnego kierowcy, który chciałby z nami wracać  do Krakowa. Kompletny kryzys  kierowców. Pod koniec dnia trafi am na stoisko Ssaletynów.

Młody,  ksiądz patrzy na mnie i mówi, że  właśnie przyjechał do Warszawy… peugotem, ale niestety musi  go tu zostawić i zastanawiał się,  jak wróci. Lubi peugeoty. Śmieje  się, słysząc naszą opowieść o poszukiwaniu kierowcy... I puszcza  oko. Wie, o co chodzi!

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione