nasze media MGN 07/2024

KAI

dodane 09.08.2011 09:46

Madryt w Strzelczyskach


Katolicka, międzynarodowa Wspólnota Emmanuel organizuje od 16 do 21 sierpnia w Strzelczyskach na Ukrainie Forum Młodych - „Madryt w Strzelczyskach”. Będzie to spotkanie równoległe do Spotkania Młodych z Ojcem Świętym Benedyktem XVI w Hiszpanii.

Strzelczyska to wioska w diecezji lwowskiej blisko przygranicznego miasta Mościska. Wioskę zamieszkuje kilkaset osób, w większości polskiego pochodzenia. Na początku lat dziewięćdziesiątych miejscowi katolicy zbudowali tutaj kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny. Kilka lat temu w tej małej wiosce wyrosła ukraińska gałąź międzynarodowej Wspólnoty Emmanuel. Członkiem Wspólnoty, został także proboszcz Strzelczysk ks. Mieczysław Frytek.

Forum odbędzie się na wielkiej łące, w malowniczej scenerii „zielonej Ukrainy”. Specyfiką tego spotkania będzie różnorodność obrządków i wyznań uczestników. Gospodarzami są rzymscy katolicy, ale - tak jak w ubiegłym roku - będzie też wielu grekokatolików i prawosławnych.

Forum będzie trwało od 16 do 21 sierpnia. W nocy z soboty na niedzielę (20-21 sierpnia) uczestnicy będą modlić się w łączności z młodzieżą zgromadzoną w Madrycie. Na zakończenie Światowych Dni Młodzieży, dzięki transmisji telewizyjnej (TVP Info), będą mogli wysłuchać przesłania Ojca Świętego Benedykta XVI.
« 1 »