nasze media MGN 12/2020

KAI/a

dodane 31.05.2011 12:31

Rycerska modlitwa


Rycerze Kolumba podejmują modlitwę o kanonizację bł. Jana Pawła II. Jest to jedna z rezolucji przyjętych podczas rady stanowej w Częstochowie.

Rycerze Kolumba podkreślają w dokumencie, że postawa i słowa papieża Polaka „były kamieniem węgielnym dla upadku komunizmu i odzyskania przez nasz kraj wolności na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku”.

Podczas konwencji zostały wybrane nowe władze stanowe w Polsce. Delegatem stanowym został wybrany Krzysztof Orzechowski, wykładowca akademicki z Radomia. Utworzenie Rady Stanowej było historycznym momentem dla Polski oraz Rycerzy Kolumba na całym świecie. Stając się Radą Stanową, Polska osiągnęła pełne uznanie na mocy Statutu, Konstytucji i Praw rządzących Zakonem. Jest to ważny krok naprzód w rozwoju Rycerzy Kolumba w Polsce – rozwoju, który stanowi pierwszą międzynarodową ekspansję Zakonu w ciągu 100 lat, a pierwszą w Europie.

Organizację założył pod koniec XIX wieku w piwnicy kościoła Najświętszej Marii Panny w New Haven, w stanie Connecticut, 29-letni ks. Michael McGivney. Członkowie tej rodzinnej organizacji bratniej przysięgli bronić swojej ojczyzny, rodziny i wiary. Obecnie Zakon pomaga rodzinom osiągnąć bezpieczeństwo finansowe poprzez ubezpieczenie na życie, renty dożywotnie i długoterminowe programy ubezpieczeniowe, poświęca wiele czasu służbie społecznej i wolontariatowi.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione