nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Radio Watykańskie/a

dodane 19.04.2011 11:33

Sukces Sagrada Familia


Kościół św. Rodziny – Sagrada Familia – w Barcelonie ściągnął tysiące wiernych na liturgię Niedzieli Palmowej i… okazał się za mały. Po raz pierwszy obrzędy Wielkiego Tygodnia odbywają się wewnątrz świątyni konsekrowanej jesienią przez Benedykta XVI.

Ponad trzy tysiące osób wewnątrz świątyni i setki na przykościelnym placu wzięły udział w Mszy, której przewodniczył kard. Lluís Martínez Sistach. Ci, którym udało się wejść do środka, z podziwem patrzyli na wielkie dzieło Antoniego Gaudí. W homilii kard. Martínez Sistach podziękował Papieżowi za wizytę w Barcelonie. Zachęcił wiernych, aby wzięli udział w obrzędach wielkotygodniowych, które po raz pierwszy odbywają się wewnątrz świątyni konsekrowanej przez Benedykta XVI. Wezwał także „wszystkich chrześcijan, aby modlili się o pokój dla ziemi, w której urodził się Jezus”.

Doskonała transmisja z uroczystej Mszy konsekracyjnej sprawiła, że mieszkańcy Barcelony odkryli kościół św. Rodziny. Piękno architektury, kolory i światło wywołują niezapomniane wrażenia i pomagają także w przeżyciu liturgii. Jak pokazała Niedziela Palmowa, podczas Wielkiego Tygodnia z pewnością trudno będzie znaleźć miejsce wewnątrz świątyni.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione