nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

PAP/a

dodane 28.03.2011 14:30

"Wielkanocny Dar Serca" w Jarosławiu


"Dzieci Dzieciom Wielkanocny Dar Serca" - pod taką nazwą ruszyła w poniedziałek w Jarosławiu (Podkarpackie) charytatywna zbiórka żywności i przyborów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci z miasta. Akcja odbywa się po raz ósmy.

Jej organizatorem są nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu, ale do akcji od kilku lat włączają się prawie wszystkie szkoły z Jarosławia. Zbiórka potrwa przez cały tydzień, do 1 kwietnia.

Dyrektorka gimnazjum nr 2 Anna Chuchla poinformowała PAP, że dary pochodzą zarówno od samych uczniów, którzy przynoszą trwałą żywność i przybory szkolne, jak i od sponsorów, właścicieli firm.

Dary najpierw gromadzone są na terenie gimnazjum, a później trafią do świetlic środowiskowych (zarówno przykościelnych jak i świeckich) w mieście.

"W naszym mieście jest wiele dzieci ubogich, z rodzin patologicznych, pozostających bez opieki, szukających odrobiny ciepła rodzinnego w sercach opiekunów świetlic środowiskowych. Chcemy wesprzeć te placówki, które organizują wolny czas tym dzieciom" - powiedziała Chuchla.

Dodała, że część darów będzie, poprzez świetlice, rozdana najbardziej potrzebującym, a część pozostanie w świetlicach, aby najmłodsi podopieczni mogli z nich korzystać na miejscu.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione