nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

KAI/a

dodane 04.03.2011 10:11

Przeciw chamstwu na Youtube


Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz protest przed siedzibą Google w Warszawie przygotowują internauci oburzeni opublikowaniem przez serwis YouTube amatorskim filmom wyśmiewającym Jana Pawła II.

„Przekazaliśmy sprawę do centralnego zespołu YouTube, który sprawdzi czy wskazane filmy można usunąć” – poinformowano KAI w biurze prasowym Google Polska. Sprawę jako pierwsza opisała "Rzeczpospolita". Poinformowała, że w serwisie YouTube zamieszczono co najmniej kilkanaście klipów, w których obrażany jest Jan Paweł II. W filmach wykorzystano m.in. materiały dokumentalne z pontyfikatu papieża, zmontowane z kreskówkami i dyskotekowymi piosenkami. W jednym z klipów Jan Paweł II goni dziewczynkę, w innym jego twarz nałożono na wizerunek didżeja.

W komentarzach do wszystkich filmów przeważają antyreligijne wulgaryzmy.

Wielu oburzonych internautów postanowiło nie czekać na usunięcie klipów i zapowiada złożenie w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W najbliższych dniach przed polską siedzibą Google, który jest wydawcą serwisu YouTube, ma się także odbyć protest, jeśli materiały ośmieszające papieża nie zostaną skasowane.


« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione