nasze media Mały Gość 04/2024

PAP/a

dodane 07.02.2011 13:58

Dzień Bezpiecznego Internetu


Pod hasłem "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" NASK oraz Fundacja Dzieci Niczyje organizują obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku chcą pokazać młodym ludziom, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie.

Tradycyjnie już w drugi wtorek lutego, w tym roku 8 lutego, ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzić będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce DBI od 2005 r. organizowany jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) oraz Fundację Dzieci Niczyje (FDN) tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

Głównym punktem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2011 w Polsce jest konferencja organizowana warszawskiej Bibliotece Uniwersyteckiej. Konferencji towarzyszą targi, w których uczestniczyć będą instytucje i firmy zaangażowane w działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych.

W ramach międzynarodowych obchodów, 8 lutego pod adresem www.sidfair.org otwarta zostanie wirtualna wystawa multimedialnych materiałów edukacyjnych wypracowanych przez organizacje zajmujące się bezpieczeństwem online z różnych krajów. Szczegółowe informacje dotyczące obchodów DBI w Polsce można znaleźć na stronie www.dbi.pl. Obchodom DBI towarzyszy ogólnoeuropejska kampania medialna.

« 1 »