nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021

KAI/p

dodane 25.11.2010 14:16

Zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju


Już po raz 25. zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju. Ten symbol pokoju Bożego Narodzenia zostanie przewieziony do Wiednia, skąd trafi do 25 krajów europejskich.

Z inicjatywy radia ORF w Górnej Austrii, każdego roku światło zapala dziecko, które w ten sposób zostaje szczególnie wyróżnione. W tym roku mianem „dziecka pokoju” wyróżniony został 10-letni potomek imigrantów, Stefan Ivatović z miejscowości Attnang- Puchheim. To on 24 listopada zapalił tegoroczne światło pokoju w Grocie Narodzenia Jezusa w Betlejem.

Stefan Ivatović jest uczniem szkoły podstawowej prowadzonej przez franciszkanki w Vöcklabruck. W opinii nauczycieli jest on dzieckiem wzorowym, zawsze gotowym do pomocy. Jego rodzice uciekli z ogarniętej wojną byłej Jugosławii i znaleźli nową ojczyznę w Górnej Austrii.

Chłopcu towarzyszy licząca 450 osób pielgrzymka, która przebywać będzie w Ziemi Świętej do 27 listopada. Pielgrzymi przywiozą Betlejemskie Światło Pokoju do Górnej Austrii, skąd jeszcze przed Bożym Narodzeniem zostanie przekazane delegacjom skautów z około 30 krajów, w tym również polskim harcerzom.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione