nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 24.11.2010 11:02

Ruszyła „Szlachetna paczka”


Krakowskie Stowarzyszenie Wiosna już po raz 10. proponuje przed świętami akcję pomocy dla najbiedniejszych „Szlachetna paczka”. W niedzielę 21 listopada podczas modlitwy Anioł Pański papież Benedykt XVI pozdrawiając pielgrzymów polskich pobłogosławił wszystkich zaangażowanych w tę akcję.
„Dziś w Polsce po raz dziesiąty rusza akcja Szlachetna Paczka. Niech rozwija się to dzieło miłosierdzia dla dobra potrzebujących i tych, którzy przychodzą im z pomocą. Niech wszystkim Bóg błogosławi” – mówił Ojciec Święty.

Od 20 listopada do 10 grudnia na stronie internetowej "Szlachetnej paczki" każdy może wybrać rodzinę, której pomoże, kupując dokładnie to, o co prosiła. Stowarzyszenie uruchomiło już specjalną listę rodzin najbardziej potrzebujących, które wcześniej odwiedzili wolontariusze.

W tym roku wspólną paczkę dla ubogiej rodziny z Polski przygotował też Jerzy Dudek z drużyny Real Madryt wraz z kolegami. Bramkarz zgodził się także wystąpić w spocie promującym akcję. Piłkarze sami wybrali, do której rodziny z listy trafi ich paczka. „Jest to pani Dorota z Krakowa, wychowująca wraz z mężem czwórkę dzieci. Jeden z chłopców cierpi na lekkie porażenie mózgowe i wymaga stałej opieki. Pani Dorota ma kłopoty z kręgosłupem. Rodzina mieszka w bardzo trudnych warunkach, w przybudówce z pustaków” – mówi Agata Mardosz ze Stowarzyszenia Wiosna.

Piłkarze podarują tej rodzinie m.in. żywność, zabawki dla dzieci, przybory szkolne, a także zestaw mebli kuchennych, pralkę i sprzęt ortopedyczny dla pani Doroty.

Wszystkie potrzebne informacje o akcji oraz o tym w jaki sposób można pomóc najbiedniejszym znajdują się na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.
« 1 »