nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/p

dodane 07.05.2010 13:06

Dziewczęta napiszą listy do kapłanów


Dziewczęta, które wybierają się na tegoroczne spotkanie na Polach Lednickich k. Gniezna otrzymały niecodzienne zadanie. Mają napisać listy do kapłanów. Zostaną one wręczone wszystkim przybyłym na Lednicę księżom – losowo i anonimowo.

Organizatorzy proszą, by w liście znalazły się przede wszystkim słowa zapewniające o modlitwie i pamięci. „Pokażmy tym wszystkim wspaniałym kapłanom, że jesteśmy wdzięczni za to, że są. Co by było, gdyby ich nie było? Dajmy to, co mamy, serca i modlitwę” – piszą organizatorzy spotkania.

Zapewniają również, że od autorek listu zależy jego format i treść. Dziewczęta jeśli chcą mogą się również podpisać i podać adres do korespondencji.

Organizator spotkania o. Jan Góra przygotował także prezenty dla tegorocznych neoprezbiterów. Wszyscy, którzy wyślą wcześniej maila na adres sekretariat@lednica2000.pl otrzymają podczas spotkania czerwone ornaty.

XIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych pod Bramą Rybą odbędzie się 5 czerwca pod hasłem „Kobieta darem i tajemnicą”. Jak napisał w zaproszeniu o. Jan Góra, tym razem młodzież zebrana nad brzegami Jeziora Lednickiego będzie zgłębiać tajemnicę kobiety, poznawać archetyp Ewy, misję Maryi, a w nich każdej matki, siostry, wreszcie Kościoła, który również jest kobietą, małżonką Chrystusa.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione