Dziewczęta napiszą listy do kapłanów

KAI/p

publikacja 07.05.2010 13:06


Dziewczęta, które wybierają się na tegoroczne spotkanie na Polach Lednickich k. Gniezna otrzymały niecodzienne zadanie. Mają napisać listy do kapłanów. Zostaną one wręczone wszystkim przybyłym na Lednicę księżom – losowo i anonimowo.

Organizatorzy proszą, by w liście znalazły się przede wszystkim słowa zapewniające o modlitwie i pamięci. „Pokażmy tym wszystkim wspaniałym kapłanom, że jesteśmy wdzięczni za to, że są. Co by było, gdyby ich nie było? Dajmy to, co mamy, serca i modlitwę” – piszą organizatorzy spotkania.

Zapewniają również, że od autorek listu zależy jego format i treść. Dziewczęta jeśli chcą mogą się również podpisać i podać adres do korespondencji.

Organizator spotkania o. Jan Góra przygotował także prezenty dla tegorocznych neoprezbiterów. Wszyscy, którzy wyślą wcześniej maila na adres sekretariat@lednica2000.pl otrzymają podczas spotkania czerwone ornaty.

XIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych pod Bramą Rybą odbędzie się 5 czerwca pod hasłem „Kobieta darem i tajemnicą”. Jak napisał w zaproszeniu o. Jan Góra, tym razem młodzież zebrana nad brzegami Jeziora Lednickiego będzie zgłębiać tajemnicę kobiety, poznawać archetyp Ewy, misję Maryi, a w nich każdej matki, siostry, wreszcie Kościoła, który również jest kobietą, małżonką Chrystusa.