nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022

PAP

dodane 13.01.2010 10:04

Triathlon zimowy - tylko dla twardzieli


Ponad stu zawodników wystartuje w sobotę na warszawskich Stegnach w 21. triathlonie zimowym, jedynej tego typu imprezie w Polsce, w której rywalizuje się kolejno w biegu, jeździe na łyżwach i na rowerze.
„Liczba startujących może nie wydaje się imponująca w porównaniu z biegami, ale nie zapominajmy, że triathlon zimowy to bardzo trudna dyscyplina sportu. W każdej konkurencji pracują inne partie mięśni i trzeba być naprawdę dobrze przygotowanym, aby dotrzeć do mety. To zawody dla prawdziwych twardzieli” - powiedział jeden z organizatorów imprezy, były kolarz Grzegorz Wajs.

Pierwszą częścią triathlonu stanowi bieg na dystansie 1,5 km wokół toru łyżwiarskiego "Stegny", potem jazda na łyżwach - 2,4 km, a na koniec jazda na rowerze - 9,5 km.

Do zawodów zgłosili się klasyczni triathloniści, którzy ścigają się w biegu, pływaniu i jeździe na rowerze. Wystartuje zwycięzca pierwszego triathlonu zimowego z 1988 roku Jarosław Chojnacki, dziś współorganizator imprezy, były kolarz zawodowy, ale mający również doświadczenie w łyżwiarstwie szybkim (w peletonie nazywano go "Panczenem"), który wygrał już kilka triathlonów zimowych. Jego groźnym rywalem w tym roku będzie kolarz grupy Mróz Robert Banach.

Z aktualnymi i byłymi sportowcami zawodowymi będą się ścigać najwytrwalsi amatorzy. Organizatorzy nie obawiają się opadów śniegu i zapewniają, że trasa biegowa i kolarska oraz tor łyżwiarski będą dobrze przygotowane. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione