nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022

PAP/p

dodane 09.09.2009 16:06

Strona internetowa ministerstwa kultury dla dzieci


Rusza edukacyjna strona internetowa dla najmłodszych, poświęcona m.in. polskiej kulturze i historii. Jej głównym celem jest nauka przez zabawę, a realizuje ją Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Strona adresowana ma być na razie do dzieci w wieku od pięciu do dziewięciu lat, czyli do uczniów szkół podstawowych, klas 1-3 i zerówek, ale także do ostatnich grup przedszkolnych.
Serwis wygląda jak mapa, na którą nałożone są miejscowości - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Toruń, Wrocław i Żelazowa Wola. Każde miasto posiada własnych bohaterów - np. Warszawa - Syrenkę, Kraków - prawnuczka smoka wawelskiego, a Toruń - małego Kopernika. Wchodząc na stronę dziecko będzie wybierać jednego z bohaterów, a on będzie towarzyszyć mu w podróży po serwisie. Dzieci będą mogły zapoznać się m.in. z najważniejszymi symbolami miast np. Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie czy krakowską Wieżą Mariacką. Do każdego obszaru geograficznego przypisane są konkretne aktywności, gry, filmy, animacje, kolorowanki, układanki.« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione