nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

kai/p

dodane 25.05.2009 13:49

Benedykt XVI jest dostępny na Facebook-u


Od 24 maja Benedykt XVI jest dostępny na najbardziej znanym internetowym portalu społecznościowym Facebook. Dzięki temu internauci będą mogli np. czytać przemówienia papieża, słuchać jego słów, oglądać jego zdjęcia, a także przesyłać „wirtualne kartki pocztowe” swoim przyjaciołom mającym własne profile na Facebooku.

Na otwartym 21 maja watykańskim portalu dla młodzieży www.pope2you.net znajduje się m.in. aplikacja Facebooka. Osoby mające na Facebooku swój profil mogą zalogować się do niego za pośrednictwem wspomnianej aplikacji. Otrzymają wówczas dostęp do profilu Pope2You i będą mogły korzystać z zawartych na nim treści.

W ramach projektu pope2you uruchomiona została wirtualna platforma z serwisem informacyjnym w pięciu językach na temat działalności Benedykta XVI. Dzięki temu portalowi można nie tylko wejść na papieski profil na Facebooku, ale także otrzymywać wiadomości z Watykanu na iPOd-a i iTouch-a. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu, 24 stycznia br., Watykan pojawił się na portalu You Tube.

Facebook jest obecnie największym portalem społecznościowym na świecie. Liczba jego użytkowników przekroczyła w kwietniu br. 200 mln.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione