nasze media MGN 07/2024

dziennik.pl/p

dodane 14.05.2009 09:13

Gdzie zobaczymy mecze Euro 2012


Władze Europejskiej Federacji Piłkarskiej podjęły decyzję, na których stadionach odbędą się mecze mistrzostw Europy w 2012 r. UEFA jest zadowolona z polskich przygotowań. Rezultat? Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Poznań otrzymały możliwość organizacji mistrzostw bez żadnych zastrzeżeń. Michel Platini, prezes UEFA miał za to sporo uwag do Ukrainy, której problemy były głównym tematem obrad.

Warszawa, Gdańsk, Poznań i Wrocław - tu zostaną rozegrane mecze. Euro ominie za to będące w rezerwie Kraków i Chorzów, mimo że jak zdradził prezes PZPN Grzegorz Lato, UEFA także nie miała do nich większych zastrzeżeń.

Większość czasu UEFA poświęciła Ukrainie. Platini dał naszym partnerom ostatnią szansę. Donieck, Charków i Lwów dostały wczoraj sześć i pół miesiąca, żeby przyspieszyć prace przy organizacji Euro 2012. Jeśli 30 listopada UEFA uzna, że któreś z tych miast nie wypełnia jej zaleceń, to bezpowrotnie straci szansę na organizację Euro 2012 i mistrzostwa na Ukrainie odbędą się tylko w Kijowie i jeszcze jednym mieście, najprawdopodobniej we Lwowie. Ze względu na położenie przy polskiej granicy ma on największe szanse na mistrzostwa. Donieck zostanie zdyskwalifikowany, bo kibice mieliby tam za daleko.

« 1 »