nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

ekai.pl/p

dodane 16.02.2009 16:01

Powstał portal www.popieluszko.pl

Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Narodowym Centrum Kultury pod adresem www.popieluszko.pl uruchomił portal edukacyjny poświęcony ks. Jerzemu Popiełuszce. Jego celem jest przypomnienie postaci księdza Jerzego, niezłomnego duchownego, zamordowanego w 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.
Portal powstał jako jeden z elementów akcji społeczno-edukacyjnej „Prawda jest nieśmiertelna xJ”.
„Liczymy, że zaproponowana przez nas forma przekazu pozwoli na dotarcie do szerokiego kręgu odbiorców, a szczególnie do ludzi młodych, dla których Internet jest podstawowym narzędziem komunikacji" - wyjaśnia Andrzej Arseniuk, rzecznik prasowy IPN.
Portal poświęcony ks. Jerzemu Popiełuszce opowiada historię jego życia poprzez wirtualną wędrówkę po jego pokoju. Został on pomyślany w ten sposób, by nawiązywał do rzeczywistych pomieszczeń, w których żył i pracował ks. Jerzy. W wirtualnym pokoju pojawią się także przedmioty symbolizujące kolejne etapy życia kapłana – jak np. czapka żołnierska, będąca odniesieniem do lat służby wojskowej kleryka Popiełuszki.
Na portalu oprócz biogramu ks. Popiełuszki zamieszczone będą relacje, dokumenty, galerie zdjęć. Na portalu znajduje się również mapa z miejscami działalności ks. Jerzego. Internauci będą mogli zapoznać się także z homiliami ks. Jerzego, wygłaszanymi podczas Mszy św. za Ojczyznę, odprawianych w warszawskim kościele pw. św. Stanisława Kostki. Kazania zostały zamieszczone zarówno w formie tekstu, jak i autentycznych nagrań. Do dyspozycji zainteresowanych będą także materiały edukacyjne (w tym scenariusze lekcji), przybliżające postać i działalność ks. Popiełuszki.

« 1 »