nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022

KAI/k

dodane 29.01.2009 10:10

„Czarny balonik" najlepszy film 2008 roku

Film „Czarny balonik” (The Black Baloon) - opowiadający historię chłopca, który musi się opiekować swym autystycznym bratem – otrzymał nagrodę Katolickiego Biura ds. Filmów w Australii (ACFO) za najlepszy obraz 2008 roku.

Zdaniem przewodniczącego jury i dyrektora ACFO o. Richarda Leonarda SI, prawdziwym tematem filmu jest miłość wymagająca poświęceń.

„Film mówi o tym, co rodzicie są w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak daleko sięga braterska troska. Ten film pokazuje nam, jak skomplikowana, czuła, gwałtowna i chaotyczna może być rodzina, w której jeden z jej członów jest osobą niepełnosprawną” – wyjaśnia jezuita.

Jury przyznając nagrodę, podkreśliło, że ten film kręcony w scenerii podmiejskich realiów, dotyczy problemów, z którymi na co dzień spotkają się zwykli ludzie.

Głównym bohaterem filmu jest Thomas, który po przeprowadzce wraz z całą rodziną, próbuje zaadoptować się do nowego środowiska rówieśników, wchodząc jednocześnie w pełną wyzwań dorosłość. Przeszkodą w realizacji niektórych marzeń chłopca staje się Charlie – starszy brat, cierpiący na autyzm.

Reżyserem filmy jest urodzona w Australii Elissa Down. Dotąd nakręciła kilka nowel filmowych, które zostały ciepło przyjęte przez krytyków.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione