nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/k

dodane 24.01.2009 13:07

Papież na you tube

Prezentację papieskiego orędzia na 43. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu połączono z promocją nowej watykańskiej inicjatywy, realizowanej we współpracy z firmą Google.

Od 23 stycznia na popularnym portalu YouTube można posłuchać i obejrzeć Papieża.

„Wielu ludzi na świecie chce wiedzieć, co Papież myśli, co Kościół katolicki ma do powiedzenia o wielkich problemach dzisiejszego świata – stwierdził włoski jezuita. – Dzięki nowej stronie watykańskiej na YouTube, dostępnej od dziś po angielsku, hiszpańsku, niemiecku i włosku, będzie to łatwiejsze. Watykański Ośrodek Telewizyjny i Radio Watykańskie już od ponad roku codziennie publikują klipy wideo o działalności Papieża i Stolicy Apostolskiej.

Obecnie gotowe są pójść krok dalej, udostępniając materiały ludziom z całego świata, różnych religii i przekonań, zainteresowanym słowem Papieża i Kościoła katolickiego.

Dzięki linkom z tej watykańskiej strony można będzie dotrzeć do szerszej informacji, z pełnymi tekstami włącznie. Dostępna jest też opcja komentarzy, przesyłania wiadomości czy przekierowania bardziej interesujących klipów wideo znajomym. Watykańska propozycja wpisuje się więc w klimat otwarcia i dialogu”.

Benedykt XVI jest w pełni świadomy zarówno ogromnych możliwości, jak też ograniczeń oraz negatywnych aspektów związanych z nowymi technologiami – przyznał abp Claudio Maria Celli.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu w wywiadzie dla L’Osservatore Romano wyjaśnił, dlaczego podjęto nową inicjatywę. Papież uważa, że skoro w tym miejscu są ludzie, to trzeba do nich dotrzeć. Również dlatego, że w tym przypadku chodzi o ludzi jutra. W orędziu Papież nazywa ich „pokoleniem cyfrowym”. Benedykt XVI chce być wśród nich. „I będzie obecny na swój sposób: otwarty na pełen szacunku dialog” – stwierdził abp Celli.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione