nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/k

dodane 12.01.2009 11:07

14 - 18 stycznnia: VI Światowe Spotkanie Rodzin

Od 14 stycznia do 18 stycznia w Meksyku odbędzie się VI Światowe Spotkanie Rodzin.

W trackie spotkania będzie można uzyskać odpust zupełny.

Obowiązują – jak zawsze przy takim odpuście – zwykłe warunki. Są to: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Odpust mogą otrzymać wszyscy, którzy we wspomnianych dniach wezmą pobożny udział w odbywającym się w stolicy Meksyku spotkaniu, ale możliwość otrzymania odpustu zupełnego nie ogranicza się do samych uczestników.

Papież udziela go również tym szczerze skruszonym wiernym, którzy nie mogąc wprawdzie udać się w przyszłym tygodniu do miasta Meksyk, będą jednak łączyć się duchowo z trwającym tam wydarzeniem.

Obok spełnienia zwykłych warunków w celu uzyskania odpustu wymagana jest tym razem wspólna rodzinna modlitwa o Bożą pomoc w wypełnianiu zadań wychowawczych.

Dekret Penitencjarii Apostolskiej proponuje, by członkowie każdej pragnącej uzyskać odpust rodziny odmówili razem „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i inne modlitwy.

Najlepiej uczynić to podczas transmitowania przez radio i telewizję słów Benedykta XVI do uczestników VI Światowego Spotkania Rodzin.

Ojciec Święty, nie mogąc osobiście udać się do stolicy Meksyku, skieruje tam dwa przesłania – na rozpoczęcie i w czasie niedzielnej Mszy końcowej.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione