nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Radio Watykańskie/k

dodane 02.01.2009 08:30

Młodzi w Brukseli przywitali rowy rok

Młodzież zgromadzona na europejskim spotkaniu młodych w Brukseli powitała Nowy Rok modlitwą o pokój na świecie.

W sylwestrowy wieczór na halach wszyscy zgromadzili się jeszcze na wspólną modlitwę o godzinie 19:00. Jak zawsze, po modlitwie brat Alois, przeor wspólnoty Taize, skierował do uczestników kilka słów rozważania. Mówił o miłości Bożej i o tym, że szukać jej musimy w spotkaniu z Chrystusem, spotkaniu ze Słowem Bożym.

Młodzi spotkali się jeszcze raz w swoich parafiach na Mszach noworocznych, a w południe gościły ich rodziny. Ogółem 12-13 tysięcy rodzin spotkało się 1 stycznia przy swoich stołach z uczestnikami Europejskiego Spotkania Młodych.

- Wszyscy po południu wróciliśmy na halę Expo, żeby spotkać się tym razem w grupach narodowych i regionalnych. Zastanawialiśmy się, co dalej zrobić z tym doświadczeniem wiary, doświadczeniem poszukiwania Boga i źródeł życia w Nim - pisze brat Marek z Taize -Szukamy na tych europejskich spotkaniach konkretnych gestów, znaków solidarności z ludźmi, z chrześcijanami na całym świecie.

Brat Alois ogłosił podczas spotkania w Brukseli akcję drukowania miliona egzemplarzy Pisma Świętego w języku chińskim. Tę akcję będzie można wesprzeć kolektą. Każdy, kto zechce, będzie mógł się przyłożyć do tego dzieła wydrukowania miliona egzemplarzy Pisma Świętego, które zostanie przesłane do Chin.

« 1 »