nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Radio Watykańskie/k

dodane 24.12.2008 09:29

Bożonarodzeniowe orędzie z Ziemi Świętej

Trzynastu zwierzchników Kościołów chrześcijańskich w Jerozolimie skierowało do wiernych na całym świecie bożonarodzeniowe orędzie ekumeniczne.

Podpisało je trzech patriarchów (katolicki, greckoprawosławny i ormiański), kustosz Ziemi Świętej, pięciu arcybiskupów i czterech biskupów.

Podkreślili oni, iż wyznawcy Chrystusa powinni z jeszcze większą uwagą i przekonaniem myśleć o Jezusie – Dziecięciu, które narodziło się w betlejemskim żłóbku. Serce człowieka zalega często mrok, który można rozwiać, zwracając myśl ku Jezusowi i rozważając prawdę o Jego przyjściu na ziemię.

„Przeżywając kolejne Boże Narodzenie – czytamy w orędziu – musimy pokazać współczesnemu światu, że Jezus jest światłem rozpraszającym ciemności. W Jego blasku, który nigdy nie gaśnie, powinniśmy utkwić nasze oczy, kiedy ciemne chmury niepewności gromadzą się wokół nas”.

Patrząc na trudną sytuację w Ziemi Świętej, zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich przypominają politykom, że prawdziwy pokój zapanuje wtedy, kiedy zaczniemy myśleć po Bożemu i realizować Bożą wolę.

Ekumeniczne przesłanie na tegoroczne Boże Narodzenie kończy modlitwa o światło, prawdę i pokój w życiu poszczególnych ludzi, w rodzinach i w społeczności międzynarodowej.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione