nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 24.09.2008 11:12

Zupa dla dzieci za "krążki nadziei"

W parafiach diecezji tarnowskiej od niedzieli 28 września rozprowadzane będą krążki nadziei – jest to symbol pomocy potrzebującym podczas 64. Tygodnia Miłosierdzia.

- Tydzień Miłosierdzia jest potrzebny nam wszystkim, aby obudzić lub pogłębić naszą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza tego najmniejszego i bezbronnego – napisał w komunikacie do wiernych biskup tarnowski Wiktor Skworc.

Caritas Polska przeprowadzi kampanię „Kromka Chleba”, której celem jest wsparcie ludzi bezdomnych i najuboższych, a także dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. Celem akcji jest również pozyskanie środków na funkcjonowanie domów dla bezdomnych.

Składając ofiarę w kwocie 5 złotych będzie można otrzymać krążek nadziei. Będą one rozprowadzane przez członków parafialnych oddziałów Caritas i szkolnych kół Caritas.

W diecezji tarnowskiej przygotowano ok. 10 tysięcy krążków. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na dożywianie dzieci w szkołach czy świetlicach lub pomoc w formie paczek żywnościowych.

W ubiegłym roku w parafiach diecezji tarnowskiej i świetlicach Lumen dożywianiem objęto prawie 3,5 tys. dzieci i młodzieży.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione