nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 22.09.2008 07:19

Kolarze modlili się w Kopalni Soli

W Kopalni Soli w Wieliczce, w kaplicy św. Kingi, biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski sprawował Mszę św. dla organizatorów i uczestników 65. Tour de Pologne.

W homilii zachęcił sportowców do pielęgnowania w sobie wytrwałości i odwagi. Biskup polowy przyjął duchowy patronat nad tegorocznym Tour de Pologne.

W kazaniu zachęcał do poświęcenia się dla Boga i dla innych ludzi. - Wielu ludzi sądzi – mówił biskup - że z chwilą całkowitego zaangażowania w sprawy Boże i drugiego człowieka zagubią samych siebie. Tymczasem w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Człowiek tym bardziej jest sobą, tym pełniej odnajduje i realizuje siebie, im doskonalej angażuje się w sprawy Boże i bliźnich.(...)

Kaznodzieja podkreślił, konieczność pozostawania bez dopingu i zaapelował o czystą, uczciwą rywalizację w kolejnych wyścigach.

- Nie otwierajcie nigdy drzwi waszego serca złu, lenistwu, nieuczciwości i pokusom tego świata w stosowaniu nieuczciwych metod dopingu. Nawet moment nieuwagi może bardzo zaszkodzić waszemu sumieniu i zakłócić „równowagę ducha” i waszą nieposzlakowaną sportową opinię.

Kazanie zakończył życzeniami spotkania się na 66. Tour de Pologne. Swoje życzenia do uczestników wyścigu bp Płoski skierował w językach angielskim i włoskim.

Tour de Pologne (pol. Wyścig Dookoła Polski, oficjalny skrót TdP) jest wieloetapowym szosowym wyścigiem kolarskim, organizowanym cyklicznie na terenie Polski we wrześniu.

Należy do jednej z najstarszych imprez kolarskich na świecie.

We wrześniu mija 80 lat od startu pierwszego wyścigu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione